Manipulacje krótkodźwigniowe HVLA

prowadzący: Tim Daelemans D.O. | cena: 3200 PLN (cena za dwa moduły)

HVLA oznacza High Velocity Low Amplitude (Dużej Prędkości Niskiej Amplitudzie) i wykorzystywane jest w Osteopatii, medycynie manualnej oraz chiropraktyce.

więcej

Suche igłowanie – medyczna akupunktura

prowadzący: Mgr Miłosz Parchimowicz  | cena: 1600 PLN

Doświadczenia ostatnich kilkunastu miesięcy, w których to pomagaliśmy w szkoleniu prawie 400 terapeutów pozwoliły nam przygotować zmodyfikowany program szkolenia z zakresu Suchego Igłowania – Medycznej Akupunktury.

więcej

Instrument Assisted Soft Tissue Manipulation (IASTM)

prowadzący: BSc Osteopathy, Giles Gyer, BSc Osteopathy Jimmy Michael | cena: 1750 PLN (w tym narzędzie ARCO i ARCO Bar)

Celem szkolenia jest rozwijanie IASTM za pomocą narzędzia FS-ONE. Nauczysz się jak IASTM działa na tkankach miękkich i jak stosować techniki bezpiecznie dla problemów układu mięśniowo-szkieletowego.

więcej

Diagnostyka Różnicowa

prowadzący: Alain Vermeersch MSc Ost (DIU), D.O, Tim Daelemans D.O. | cena: 2500 PLN

W trakcie szkolenia uczestnicy będą poznawać diagnostykę różnicową kręgosłupa lędźwiowego, szyjnego, rejonu brzucha oraz klatki piersiowej.

więcej

Bliższe spojrzenie na problem i terapię przewlekłych bólów miednicy u kobiet oraz dysfunkcje układu moczowego i problemy seksualne

prowadzący: Dr Ruth Jones | cena: 2300 PLN

Kurs poświęcony zdrowiu kobiet został stworzony, aby dostarczyć zrozumiałego i wyczerpującego programu edukacyjnego skierowanego do fizjoterapeutów, chiropraktyków, osteopatów, pielęgniarek, położnych, lekarzy i innych wykwalifikowanych specjalistów.

więcej

Stawy skroniowo-żuchwowe i zatokowe bóle głowy

prowadzący: David Lintonbon, DO PG Cert (Clin Ed) | cena: 1300 PLN

Uczestnicy nauczą się wysublimowanych podejść terapeutycznych oraz udoskonalą pracę manualną pod kątem rozwiązywania problemów z zatokowymi bólami głowy, migrenami i bólem stawów skroniowo-żuchwowych.

więcej

Terapia Wisceralna

prowadzący: MSc Ost DO Hans Fauville | cena: 1600 PLN

Terapia wisceralna polega na rozluźnianiu restrykcji powięziowych jamy brzusznej, klatki piersiowej i miednicy, aby stymulować narządy wewnętrzne do normalnego ruchu i funkcji.

więcej

Terapia Powięziowa

prowadzący: Steven Goldstein | cena: 2500 PLN

Kurs ten stworzony jest zarówno dla początkujących jak i doświadczonych terapeutów. Wprowadzi do Waszego warsztatu pracy szeroki wachlarz technik mięśniowo-powięziowych.

więcej

Kręgosłup – Kompleksowe badanie i leczenie w ortopedycznej terapii manualnej w oparciu o model Postural Fulcrum by Rafał Krasicki

prowadzący: Rafał Krasicki, MSc, PT-OMT | cena: 2400 PLN za całość (za 2 moduły)

Gdańsk – wkrótce nowy termin! „Wyjaśnij wszystko tak prosto jak to możliwe. Ale nie prościej.” Albert Einstein Celem kursu jest rzucenie relatywnie nowego światła na możliwość prostego tłumaczenia i konstruowania…

więcej

Ocena neurorozwojowa dziecka i przykłady postępowania fizjoterapeutycznego – Część II: Terapia Niemowląt

prowadzący: Mgr Marta Kościk | cena: 890 PLN (dla uczestników I części - 800 zł)

Wrocław – wkrótce nowy termin Szczecin – wkrótce nowy termin Szkolenie stanowi kontynuację „Ocena neurorozwojowa dziecka i przykłady postepowania fizjoterapeutycznego” część I W szkoleniu uczestniczyć mogą absolwenci części I kursu…

więcej

Ocena neurorozwojowa dziecka i przykłady postępowania fizjoterapeutycznego część I

prowadzący: Mgr Marta Kościk | cena: 890 PLN

Kurs stworzony jest w oparciu o wiadomości i założenia koncepcji NDT-Bobath, metody Integracji Sensorycznej, usprawniania funkcjonalnego i ma na celu przybliżenie uczestnikom diagnostyki i rehabilitacji dzieci z uszkodzonym OUN.

więcej

Thirst 4 Function – Zasady funkcjonalnej oceny i terapii ruchu.

prowadzący: Chris Wilkes BOst, FAFS, DIP PT/SMT, Dr Julia Szczechowicz | cena: 2000 PLN, wczesny bilet 1800 PLN

Zintegrowane podejście do terapii bólu i pracy z urazami z użyciem ruchów funkcjonalnych i technik wykorzystujących dynamiczną pracę manualną.

więcej

Staw skokowy i stopa – diagnostyka i terapia

prowadzący: Mgr Paweł Tota | cena: 850 PLN

Celem kursu jest nabycie umiejętności praktycznych w zakresie anatomii palpacyjnej, diagnozowania i sposobów leczenia ostrych i przewlekłych dysfunkcji stawu skokowego oraz w planowaniu i przeprowadzaniu odpowiedniej fizjoterapii.

więcej

Trening dna miednicy Corefit® System

prowadzący: mgr Izabela Żak | cena: 1300 PLN

Koncepcja Corefit® System jest skuteczną, nieinwazyjną formą terapii zachowawczej dysfunkcji dna miednicy oraz profilaktyki. 

więcej

Odruchy neurolimfatyczne Chapmana

prowadzący: Sergi Rull D.O | cena: 1400 PLN

Nabycie umiejętności przeprowadzania badania i terapii odruchowych punktów neurolimfatycznych Chapmana umożliwiających uwzględnienie ich w rutynowym postępowaniu, niezależnie od preferowanego głównego nurtu pracy.

więcej

Mobilizacje Nerwowo-Powięziowe

prowadzący: Steven Goldstein | cena: 1400 PLN

Celem kursu jest podniesienie kompetencji w diagnozowaniu uszkodzeń nerwów obwodowych oraz prowadzeniu terapii Nerwowo-Powięziowej w obrębie kręgosłupa oraz kończyn.

więcej

Masaż tkanek głębokich

prowadzący: dr n. med. Marcin Wytrążek | cena: 1399 PLN

Masaż tkanek głębokich to współczesna forma masażu dotycząca rozluźniania napięć w obrębie mięśni i powięzi. Celem tej formy pracy z tkankami miękkimi jest leczenie zaburzeń w układzie mięśniowo-powięziowym.

więcej

Pinopresura

prowadzący: Bartosz Czajka, Maciej Graczykowski | cena: 2500 PLN

Pinopresura łączy zdobycze dalekowschodniej akupresury i akupunktury oraz zachodniej refleksoterapii, nauki o powięziach, układzie nerwowym somatycznym i wegetatywnym oraz o polu morfogenetycznym.

więcej

BLT – Balanced Ligamentous Tension

prowadzący: Piers Chandler D.O. M.S.C.C. | cena: 1700 PLN

Celem szkolenia jest nauczenie każdego z uczestników zastosowania praktycznego technik „BLT” na kręgosłupie oraz stawach obwodowych.

więcej

Techniki Stilla

prowadzący: Jonathan Edis | cena: 1300 PLN

Techniki Stilla stanowią system badania i terapii manipulacyjnej pochodzący z USA, który aspiruje do ponownego odkrycia oraz odtworzenia manipulacji wykonywanych przez doktora A.T. Stilla.

więcej

Dynamic Tape

prowadzący: Mgr Dominik Bryń | cena: 650 PLN

Dynamic Tape zaprojektowano, aby pracował mechanicznie zmieniając wzorzec ruchu, poprzez absorbowanie obciążeń i przekazywanie tej energii z powrotem w ruch. Wszystko następuje bez ograniczenia zakresu ruchu.

więcej

Flossing w terapii i treningu.

prowadzący: Mgr Łukasz Muszyński | cena: 390 PLN (w cenie taśma flossband o długości 2m)

Zabieg flossingu to specjalna technika bandażowania, która skutecznie wpływa na szybką poprawę problemów związanych z ograniczeniem zakresu ruchu

więcej

Kinesiotaping

prowadzący: Mgr Paweł Pogorzelec | cena: 990 PLN

Jest to oryginalny kurs Międzynarodowego Stowarzyszenia KinesioTaping (zrzeszającego ponad 78 krajów). Kurs posiada akredytację Polskiego Towarzystwa Fizjoterapii.

więcej

Contact Us